Mintegy 400 millió forint bevétellel számol az idei év végére a Dataplex Telekommunikációs Kft. - mondta a cég ügyvezető igazgatója, Felsmann Balázs a NAPI Gazdaságnak. Bár ez az összeg csaknem négyszerese a tavalyi esztendő forgalmának, a vállalat még mindig veszteséget termel. Ugyanakkor a Dataplex az idei évben a magyar és a kelet-európai infokommunikációs infrastruktúra-szolgáltatás piacvezetőjévé vált és a menedzsment tervei szerint jövőre már nyereséggel zárhatják az évet.
Mint Felsmann elmondta, a magyar pénzügyi, távközlési, biztosítási és ipari szektor két és félszer akkora nagy biztonságú infokommunikációs területet vesz igénybe, mint egy évvel korábban. Ráadásul az Európai Unióhoz történő csatlakozásból fakadó infastrukturális követelmények miatt a jövőben is látványos növekedéssel számol a cég. A Dataplex a lehetőségeihez képest jelenleg 20 százalékos kihasználtsággal működik, a menedzsment ezt gyors ütemben szeretné növelni. A Dataplex jelenleg a kelet-közép-európai régió - valamint Ausztria és a délnémet tartományok - legkorszerűbb adatközpontja.
