BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájkoltak az ózdi kohászok

2003. november 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak tegnap Ózdon az ukrán érdekeltségű Finomhengermű Munkás Kft.-nél, miután a béremelések ügyében a munkaadónak a maratonira nyúlt tárgyaláson nem sikerült egyezségre jutnia az érdekképviselettel. Azt egyelőre nem tudni, hogy a munkabeszüntetés mennyi kárt okozott a kohászati társaságnak, azt azonban igen, hogy ha a tulajdonos rábólintott volna a szakszervezet követelésére, az havonta 2,5 millió forint többletkiadást jelentett volna számára. A cégnél egyébként az idén év eleji kényszerű munkabeszüntetések óta folyamatos a termelés, a társaság az első negyedévben alapanyaghiány miatt állította le a munkát, ám Krivoj Rogból sikerült több ezer tonna bugát beszerezni. A NAPI Gazdaság értesülései szerint a speciális idomacélokat hengerlő, kevesebb mint félezer embert foglalkoztató üzem a folyó évet vélhetően veszteséggel zárja, erről azonban az ügyvezetés tegnap nem nyilatkozott.
Bodnár József, a vasasszakszervezet borsodi titkára arról tájékoztatta lapunkat, hogy lényegében 5-10 százalékos alapbéremelést szeretnének elérni a dolgozók november 1-jei dátummal. Ez viszont csupán bérkorrekció lenne, miután idén egyáltalán nem volt béremelés a cégnél. Tulajdonképpen ez az emelés lenne az alapja a 2004-es bértárgyalásoknak. A szakszervezeti vezető értesülései szerint az ukrán tulajdonosok december 4-én tartanak taggyűlést, az ott hozott döntésekről december 6-án tájékoztatják az ózdiakat, akik ennek függvényében határoznak majd a további lépésekről.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet