BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít tamási gyárában a Massive

2003. november 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem telepíti Tamásiból Kínába a termelést a Massive Hungária Kft. anyavállalata - mondta lapunknak Serge Speeleveld, a magyar cég gazdasági igazgatója. Mint arról korábban beszámoltunk: a vállalatnál fontolóra vették a gyártás áthelyezését a megrendelések jelentős csökkenése miatt (NAPI Gazdaság, 2003. október 28., 1-4. oldal). Akkor azt a felvilágosítást kaptuk az ország egyik legnagyobb lámpagyártójánál, hogy a kérdésben érdemi döntés még nem született, s azt november közepén Brüsszelben, a vezetőségi ülésen hozzák meg.
A lapunkhoz eljuttatott közleményből azonban úgy tűnik, a helyzet korántsem teljesen megoldott. Mivel a cég számára a korábbi társasági - és egyéb - adókedvezmények igénybevétele a jövőben bizonytalanná vált, illetve a vállalat a jövőben is meg kívánja őrizni versenyképességét, kapacitásainak egy részét máshová csoportosítja át. Emiatt a jövő év elején a dolgozói létszámot a jelenlegi 550-ről - legfeljebb - 130 fővel csökkentik. A közlemény ugyanakkor kitér arra is, hogy a társaság vezetőinek reményei szerint ezt a létszámot hosszú távon fent tudják majd tartani. Ennek azonban alapvető feltétele, hogy a magyar gyáregység képes-e felmutatni jelentős költségelőnyöket a többi termelési helyszínnel szemben.
A holland-belga tulajdonban lévő Massive International N.V./S.A. még 1990-ben hozta létre magyar vállalatát, 852 millió forint törzstőkével. A Massive Hungária 1998 novemberében kezdett hozzá Tamási északi ipartelepén ahhoz a mintegy 3,5 milliárd forint értékű zöldmezős beruházáshoz, amelynek keretében 2000 végére Európa egyik legnagyobb, 30 ezer négyzetméteres lámpagyártó bázisa épült fel. Az üzem kezdetben 400, később 680 dolgozót foglalkoztatott.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet