Várhatóan 2,7-2,8 milliárd forint negatív eredménnyel zárja az idei évet a Bábolna Rt., ami mintegy 5 milliárddal kevesebb a tavalyi esztendő veszteségénél - jelentették be a vállalat vezetői hétfői sajtótájékoztatójukon.
Az elmúlt években folyamatosan romlott a Bábolna eredménye, tavaly már 7,7 milliárd forint volt a veszteség. Mint Marczali Gábor vezérigazgató lapunknak korábban elmondta, a válság kialakulásáért elsősorban a hosszú távú vállalati stratégia hiánya, a gyakori vezetőváltás és a kedvezőtlen baromfipiaci helyzet volt a felelős. Az idei év végére azonban már javuló eredményre számítanak, jövőre pedig a veszteség jelentős csökkenését valószínűsítik. Marczali Gábor elmondta, a vállalat adóssága jelenleg 17 milliárd forint, és bár az idén nem kaptak állami támogatást, de hitelt sem kellett felvenniük.
A sajtótájékoztatón szóba került a Bábolna Rt. privatizációja is. Velez Zoltán, az igazgatóság elnöke szerint a vállalat privatizációja elkerülhetetlen, ám „az nem cél, hanem eszköz, és arra fel kell készíteni az rt.-t, mert bármi áron nem lehet magánosítani”. A társaság és számos más agrárcég magánosításáról azonban már évek óta beszélnek, ám a tulajdonjogokat gyakorló ÁPV Rt. egyelőre nem hozta nyilvánosságra, hogy erre konkrétan mikor kerülhet sor. Egyelőre az sem tisztázott, hogy a privatizáció előtt a Bábolna valóban felvásárolná-e a Wallis tulajdonában lévő és az elmúlt hónapokban csőd közeli helyzetbe került Hajdú-Bétet. Így az is felmerült, hogy a Wallis indulna a Bábolna privatizációs pályázatán. Ezzel kapcsolatban Velez azt mondta, hogy „a Bábolna van olyan erős, hogy kérőként részt vehet a házasságban, de nincs olyan menyasszony, akit el akarna venni”. Hozzátette, a Bábolnának egyelőre legfeljebb a Hajdú-Bét piacára lenne szüksége.
