BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harc várható a piacon

Nagyvonalú ajánlatával az Erste szerezte meg a Postabankot, szakértők szerint azonban a hazai bankpiaci harc még tartogathat meglepetéseket.

2003. szeptember 25. csütörtök, 19:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A remélt mintegy 80 milliárdnál lényegesen magasabb, 101,29 milliárd forintos ajánlatot tett az Erste Bank a Postabank 99,965 százalékos részvénycsomagjára, s ezzel gyakorlatilag már megnyerte a legnagyobb még privatizálandó bankért folyó versenyt - jelentette be tegnap László Csaba pénzügyminiszter. Elemzők szerint ezek után szinte biztos, hogy teljesül az idei 196 milliárd forintos privatizációs bevételi terv.
A nyertes Erste Bankkal október 16-ig kötik meg a szerződést - mondta el Kamarás Miklós, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. vezérigazgatója, míg a teljes folyamat valószínűleg december 15-ével zárul. Az eddig elhangzott nyilatkozatok alapján valószínűnek látszik, hogy az Erste - legalábbis egyelőre - megtartja a Postabank elnevezést. A Pb fejlesztésére fordítandó összeg nagyságát a szerződés aláírásáig, azaz október közepéig döntik el.
A vásárlással igen szoros verseny indult a hazai bankszektorban a második helyezésért (az első stabilan az OTP Bank). Szakértők azonban nem tartják kizártnak, hogy rövidesen újabb változások alakítják át a magyar pénzintézeti képet.
Cikkeink a 7. oldalon ä

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet