Pénteken összehangolt akció keretében házkutatást tartott a rendőrség a Duna-Profit Ingatlanbefektetési Szövetkezet hét irodájában, lefoglalva a cég könyvelését és adatbázisait. A hírek szerint a rendőrség kisbefektetők feljelentése nyomán döntött az intézkedés mellett, ami meglepte a szövetkezet irányítóit. A társaság csütörtöki taggyűlésén a Duna-Profit jogi képviselője szerint ugyanis olyan döntés született, hogy tekintettel a kifizetést kérők hullámára, ideiglenesen csak a befektetett összeg húsz százalékát, valamint a hozamot fizetik ki a tagoknak, míg a fennmaradó tőke juttatását három hónap alatt, részletekben vállalta a társaság.
A szövetkezet stabilitásának megbomlását jelezte korábban, hogy a társaság augusztus elején kénytelen volt közgyűlési határozatban visszavonni a társaság fejlesztőcégében, a 2,7 milliárd forint alaptőkéjű Duna Profit 2002. Rt.-ben korábban elhatározott, félmilliárd forintos alaptőke-emelést annak érdekében, hogy megfelelő likviditással rendelkezzenek azon befektetők kielégítésére, akiket az ingatlanszövetkezetekkel kapcsolatos hírek befektetésük mielőbbi kimenekítésére késztetnek. Az akkor lapunknak nyilatkozó Némethy András elnök (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 12., 1. oldal) még úgy vélte, a kisbefektetői pánik ellenére csak szerény mértékű csúszást szenvednek projektjeik, amelyek közül a legjelentősebbnek a 6 milliárd forintos beruházással épülő sajóvelezdi ablakprofilgyár mutatkozik.
Miután azonban a KPHM és a Vertical Invest esetében kiderült: a rendőrség csalás miatt nyomoz és kétségessé vált a befektetők pénzhez jutása, a sorok nem csökkentek a Duna Profitnál. Ebben az is szerepet játszott, hogy sok kisbefektető ingatlanszövetkezetek között osztotta fel a pénzét, illetve időről időre másik szövetkezethez helyezte. Így azok, akiknek már „bennégett” a pénzük valamelyik másik szövetkezetben, vélhetően nem fogadták el a fizetések halasztásáról szóló döntést.
Némethy augusztusi nyilatkozatában jelezte, hogy a társaság szeretne a PSZÁF ellenőrzése alá tartozó ingatlanbefektetési alappá alakulni, ám e terveikről nem tudtak a felügyeleten. Így továbbra is egyedüliként a Pilis Invest szövetkezet az, amely az átalakulás útjára lépett, lapunk információi szerint a szövetkezet hamarosan megkaphatja az engedélyt befektetési jegyeinek kibocsátásához.
