BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhárult a sztrájkveszély Ózdon

2003. szeptember 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Átmenetileg megállapodott a német Max Aicher GmbH tulajdonában lévő Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. vasas szakszervezete és üzemi tanácsa a munkaadóval tegnap, így elhárult a sztrájkveszély - tudatta lapunkkal Hernádi János, a vasasszakszervezet helyi titkára. A dolgozók bérigényük kiharcolása érdekében készek lettek volna a munkabeszüntetésre, de ez végül elmaradt (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 25.). A szakszervezeti vezető elmondta: háromlépcsős megállapodás született, amelynek keretében végül is elfogadták a munkaadó 5 százalékos béremelési ajánlatát. Az emelést differenciáltan kapják meg a dolgozók, akiknek július és augusztus hónapra jutalmat is fizet a cég.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet