Átmenetileg megállapodott a német Max Aicher GmbH tulajdonában lévő Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. vasas szakszervezete és üzemi tanácsa a munkaadóval tegnap, így elhárult a sztrájkveszély - tudatta lapunkkal Hernádi János, a vasasszakszervezet helyi titkára. A dolgozók bérigényük kiharcolása érdekében készek lettek volna a munkabeszüntetésre, de ez végül elmaradt (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 25.). A szakszervezeti vezető elmondta: háromlépcsős megállapodás született, amelynek keretében végül is elfogadták a munkaadó 5 százalékos béremelési ajánlatát. Az emelést differenciáltan kapják meg a dolgozók, akiknek július és augusztus hónapra jutalmat is fizet a cég.
