Bár augusztus közepén még azt tervezte a tegnapig ingyen osztogatott Esti Hírlap kiadója, hogy szeptembertől újra pénzért - 49 forintért - árusítják a jelenleg egyetlen délutáni bulvárnapilapot, ám úgy tűnik, hogy erre legfeljebb később kerülhet sor. Lapunk értesülése szerint bizonytalan ideig kényszerszabadságon van az Esti Hírlap 30 munkatársa. Információnkat Kiss L. György, az Esti Hírlap főszerkesztője megerősítette, de azt nem tudta megmondani, hogy meddig tarthat ez a szabadság. Tájékoztatása szerint Valencsik Ferenc, az Esti Hírlap Kiadó és Vagyonkezelő Rt. (EHK) elnöke átszervezéssel magyarázta a szabadságra küldést, s erre az időszakra a napilap munkatársai megkapják fizetésüket. Kiss L. szerint a lapkészítők szinte azonnal összehívhatóak, ha újra munkába kell állniuk. A főszerkesztő úgy tudja, az EHK másik két lapjának, a Penthouse havi és a Love & Sorry heti magazinnak a munkatársait nem érinti az Esti Hírlap átszervezése.
