Megfelelő piaci igény esetén jövőre az ideinél lényegesen több hengerfejet gyárthat a szentgotthárdi Opel Magyarország Autóipari Kft. (OMA) - tájékoztatta lapunkat Légrádi Edit, a társaság PR-menedzsere. Ezzel jövőre az idei 300 ezer helyett akár 450 ezer hengerfej is készülhet a - FIAT-GM Powertrain leányvállalataként működő - OMA-ban, amely emellett - szintén a szentgotthárdi gyárban - 1,4 literes, 1,6 literes és 1,8 literes motorokat is gyárt. Légrádi elmondása szerint a termelési kapacitás adott, újabb beruházásra nem volt szükség, sőt a most tervezettnél nagyobb gyártásra is kész a magyarországi leányvállalat. Ez azonban a márka értékesítésének felfutásától függ, hiszen csak annyi hengerfejet gyárt az OMA, amennyi motorra szükség van a járművekbe. A jövőre tervezett 450 ezer hengerfej gyártásához elegendő a két műszakos termelés is. Megtudtuk még, hogy a mostani kapacitásnövelésre azért kapott lehetőséget az OMA, mert az FIAT-GM Powertrain másik európai gyárában abbahagyják a hengerfejgyártást.
