A kormány elfogadta a számhordozhatóság alkalmazásának szabályairól szóló előterjesztést, amely a távközlési szolgáltatóknak megteremti a megfelelő hátteret a számhordozhatóság bevezetéséhez szükséges beruházásokhoz. Így a jövőben a vezetékes távbeszélő-előfizetők számára lehetőség nyílhat arra, hogy kedvezőbb feltételeket ajánló szolgáltatót válasszanak úgy, hogy közben megtartják hívószámukat. A kormányzat szerint a számhordozhatóság bevezetése élénkítőleg hat a szolgáltatók közötti versenyre, amely csökkenő árakat is eredményezhet.
