BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami tőke a Medicor Röntgenben

2003. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Munkahelyteremtés céljából, átmeneti tőkebefektetésként 33 százalékos részesedést vásárolt a közelmúltban a Medicor Röntgen Kft.-ben (MR) az állami tulajdonban lévő Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Rt. Gábor Péter, a társaság vezérigazgatója lapunknak elmondta, a tőkebefektető céget általában öt év alatt kell kivásárolni, ám a jelenlegi piaci kilátások szerint az MR esetében akár már két év múlva megtörténhet ezen tranzakció. Az MR fennmaradó tulajdonosai a Medicor a Magyar Egészségügyért Alapítvány és a Medicor Kereskedelmi Rt. 33-33 százalékban.
A MR szakemberei elsősorban a meglehetősen dinamikus növekedésre alapozzák terveiket. Idén ugyanis mintegy 5 millió dollár forgalmat várnak a General Electrictől visszavásárolt röntgengyártástól, amelyet jövőre 10 millió dollárra, 2005-ben pedig 15 millióra kívánnak növelni. (A társaság mintegy három évvel ezelőtt adta el röntgengyártó részlegét, majd tavaly decemberben az újonnan alakult MR visszavásárolta a gyártási, forgalmazási és szervizjogokat, illetve a készleteket.)
A társaság legnagyobb piaca várhatóan a kelet-európai és a dél-amerikai térség lehet. Jelenleg évente mintegy kétszáz röntgengép előállítására képes az MR, ám a kapacitások még koránt sincsenek teljesen kihasználva. A gépek ára jelenleg 10-50 millió forint között mozog.
A Medicor Kereskedelmi Rt. egyébként a közelmúltban adta el a Magyar-amerikai Vállalkozásfejlesztési Alapnak a termelő egységeit - egyedül a röntgengépgyártást tartották meg -, így a cég már csak kereskedelemmel foglalkozik.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet