Mintegy négymillió eurót fordít az OMV Hungária Kft. az idén tavasszal tulajdonába került 55 Aral-benzinkút átalakítására - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Philipp Körbler, a társaság töltőállomás-üzletágának igazgatója. A tervek szerint az év végéig befejezik az 55 Aral-kút átalakítását, amelyek közül 8 magántulajdonú, franchise-üzemeltetésű. Tavaly az előző évinél 20 milliárddal több, összesen 136,57 milliárd forint forgalmat ért el a társaság, amivel 13 százalékra növelte piaci részesedését. A cég 2002-t 3,41 milliárdos üzemi és 3,18 milliárd forint adózás előtti eredménnyel zárta. Az Aral-kutakkal gazdagodó OMV a következő években, de talán már jövőre is 3-4 százalékkal növelheti piaci részesedését - tette hozzá Jürgen Haas, a magyar OMV gazdasági-pénzügyi területért is felelős ügyvezető igazgatója. A cég a tervezett autópályák, valamint az épülő elkerülő utak mentén lát lehetőséget újabb OMV-benzinkutak építésére.
A tavaly a magyar OMV által értékesített 755 ezer tonna ásványolajtermék mintegy kétharmada nagykereskedelmi forgalomban kelt el - mondta Pécsi-Szabó Miklós, a nagykereskedelmi üzletágért is felelős ügyvezető igazgató.
Az összesen mintegy 80 százalékos piaci részesedést elérő Mol, Shell és OMV mellett nem várható újabb üzemanyag-forgalmazó nagyobb befektetése az EU-csatlakozást követően, hiszen ha ilyen szándéka lenne más világcégnek, akkor már lépett volna. Magyarországon 10 százalék körüli az a piaci részesedés, amely mellett érdemes töltőállomás-hálózatot kiépíteni.
