Tegnap zajlott le az első kapacitásaukció Magyarországon, amelyen a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. által az év második felére meghirdetett 375 gigawattóra kapacitás teljes egészében elkelt - derül ki az MVM közleményéből. A hosszú távú szerződésekből, azaz az MVM ellátási kötelezettsége feletti közüzemi portfóliójából keletkező összesen 85 megawatt virtuális erőműkapacitás-aukciójára hat hazai villamosenergia-kereskedői engedéllyel rendelkező cég jelentkezett. Az árverés indulóára 7 forint volt kilowattóránként, az üzletkötések végül 8 forint körüli áron jöttek létre. Az aukción zsinórmenetrendes, azaz a nap 24 órájában ugyanakkora mennyiséget hirdettek meg, július elsejétől december végéig. A megnyert villamos energiának az aukció szabályzata értelmében közvetlen és közvetett exportja nem engedélyezett.
