BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is kérdéses a DAM újraindulása

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem kezdődött meg a március közepe óta felszámolás alatt lévő diósgyőri kohászati cég, a DAM Steel Rt. termelése tegnap, holott azt a társaság felszámolóbiztosa a NAPI Gazdaságnak korábban nyilatkozva a május 17-20. közötti időre tette.
Kovács János tegnap arról tájékoztatta lapunkat, hogy ezen a héten valószínűleg nem indul újra az acélgyártás és a hengerlés. Ugyanakkor a felszámoló szervezet, a Mátraholding Rt. tovább folytatja a tárgyalásokat a termelést vélhetően finanszírozó CIB Bank Rt.-vel. Lényegében a bankgaranciától függ az energiaszolgáltatók, az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. és a Mol Rt. álláspontja is. Mindkét cég arról adott tájékoztatást, hogy hajlandó a villamos energia, illetve a földgáz biztosítására.
Mindenesetre tény, hogy az 1100 dolgozót kvázi foglalkoztatja a felszámoló, és az acélgyártáshoz nélkülözhetetlen oxigént előállító gyár is rajtra kész, a készenlét eddig több millió forintot emésztett fel.
A felszámolóbiztos megerősítette: magyar és külföldi szakmai befektetők továbbra is érdeklődnek a DAM működő vagyontárgyai iránt, konkrétumokról azonban ezúttal nem szólt.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet