BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbanás bénította meg a hejőcsabai cementgyárat

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vélhetően több tíz millió forintra tehető a kár, illetve a termeléskiesés költsége amiatt, hogy tegnap robbanás történt a Holcim Hungária Rt. hejőcsabai cementgyárában. Laskóy Ágnes, a cég kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a robbanás, illetve a túlnyomás a klinkergyártó vonal füstgázrendszerében történt. A bajt az okozta, hogy a biztonsági rendszerek hibaészlelése után mind a filter, mind pedig a füstgázventilátor leállt, a szén adagolása azonban nem.
A közvetlen, illetve elhárítási kár 40-60 millió forint. A termelés az úgynevezett 2-es számú vonalon előreláthatólag két hétig szünetel, a kemencét itt leállították.
A gyár termelése ugyanakkor nem állt le teljesen, mivel az 1-es kemence továbbra is működik. Laskóy Ágnes megjegyezte, hogy az említettek ellenére mégis az okoz gondot, hogy a robbanásban megsérült részleg adja a termelés zömét. A hejőcsabai gyár egyébként évente mintegy 900 ezer tonna cementet állít elő. A Holcim Rt.-nek ezenkívül még Lábatlanon van egy gyáregysége, s a csoport összes termelése - a cég saját becslése szerint - 35 százalékát adja a hazai piacnak.
A baleset miatti termeléskiesést a fogyasztók biztosan nem érzik meg, mivel a kínálatot jelentős mennyiségű importált cement bővíti.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet