Továbbra sincs pontos dátum a március közepe óta felszámolás alatt álló diósgyőri kohászati cég, a DAM Steel Rt. termelése újraindítására, annyi valószínűsíthető, hogy erre május 17-20. között kerül sor - tudta meg a NAPI Gazdaság Kovács János felszámolóbiztostól.
A társaság felszámolásával megbízott Mátraholding Rt. vezérigazgatója ugyanakkor elmondta: lényegében minden előkészületet megtettek a termelés beindítására, a héten várhatóan sikerül tető alá hozni a CIB Bank Rt.-vel a finanszírozási szerződést. A korábban emlegetett Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. vélhetően közvetve száll be a tranzakcióba, ami összességében mintegy 2 milliárd forint forgóeszközt jelent.
A dolgozók lényegében már készen állnak a munkára, az acélgyártáshoz szükséges oxigént előállító gyár is az újraindításra vár. Kovács János szerint a piac is kedvezően reagált szándékukra, jelenleg mintegy három hónapos folyamatos termelést biztosít az a megrendelés, amellyel biztosan rendelkeznek, ám további vevőkkel is előrehaladott tárgyalások folynak. Az biztos, hogy havonta legkevesebb 25 ezer tonna készárut kell gyártania a DAM-nak, hogy rentábilis legyen a termelés.
A felszámolóbiztos lapunknak elmondta: az utóbbi időben több cég is jelezte esetleges igényét a DAM Steel Rt. működő vagyontárgyainak megvásárlása iránt. Közöttük magyar és nyugat-európai is található, legutóbb pedig a gazdasági tárca közvetítésével egy orosz társaság is érdeklődött. Érdemi tárgyalások azonban még egyik potenciális vevővel sem kezdődtek meg.
