A bankok között vándorló, a rövid ideig tartó kamatakciókat kihasználó úgynevezett „forró pénzeket” lovagolna meg a Raiffeisen Bank Rt. azzal, hogy a három hónapos betéti kamatait növeli a közeljövőben. A bank főként azért kényszerül erre a lépésre, mert a hitelkihelyezés jelentősen növekedetett, s ezzel nem tartott lépést a betétállomány gyarapodása - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Horváth Krisztina, a társaság vezérigazgató-helyettese. A Raiffeisen egyébként 2005-ig száz egységből álló fiókhálózatot kíván kiépíteni (korábban 55-60 darabosat terveztek), az összességében 11 milliárdba kerülő fiókhálózat megtérülését 2009-re jelzik előre. A cégnek jelenleg 45 fiókja van, a költségvisszafogás jegyében a jövőben építeni tervezettek a maiaknál kisebbek lesznek, s a több fióktól várható magasabb bevétel ellensúlyozhatja a többletköltséget.
A bank első negyedéves számai a tervek felett alakultak, ebben jelentős szerepet játszottak az év eleji forintárfolyam-mozgások miatti devizaműveletek. Az első három hónapban a Raiffeisen félmilliárd forint költségmegtakarítást ért el, de ez az év végére elolvad, hiszen jellemző, hogy ebben az időszakban a legkisebbek a hitelintézeti kiadások. A bank májustól új céget indít, a Raiffeisen Gazdasági és Pénzügyi Tanácsadó Rt. európai uniós tanácsadást, forráskutatást, pályázatkészítést és -lebonyolítást végez, illetve a bank ebbe a társaságba vitte át az eddig a hitelintézet berkeiben végzett adótanácsadást.
Horváth ismét megerősítette: ha nem lesz újabb fejlemény, például állami garanciavállalás a későbbi veszteségekre, akkor nem szállnak be a Postabankért folyó versenybe, mivel sokallják a 40-55 milliárd forintra saccolt vételárat. Korábban megvizsgálták egy önálló jelzálogbank létrehozásának lehetőségét, de a lakáshitelezés volumene, valamint a hosszú megtérülési idő miatt ezt elvetették. Horváth kijelentette, hogy az FHB tőzsdei értékesítése esetén megfontolják a tulajdonszerzést, de ez nem elsődleges prioritás.
