Szinte egészen bizonyosra vehető, hogy május közepén ismét megkezdi termelését a január eleje óta álló és március közepétől felszámolás alatt lévő diósgyőri kohászati cég, a DAM Steel Rt. Erre utal, hogy ma ismét munkába áll a több mint ezer kohászati dolgozó. Feladatuk a gépek, berendezések karbantartása, előkészítése a termelés újraindítására.
A már csaknem négy hónapja tartó kényszerű üzemszünet eddig 400 millió forintjába került a cégnek. A minimális energiaszolgáltatás, a közüzemi díjak, az őrzés-védés költségei, valamint a bér hozta össze ezt a számlát.
Az újraindítás elsődleges feltétele, hogy sikerrel járjanak az energiaszolgáltatókkal a tárgyalások – tudta meg a NAPI Gazdaság Kovács Jánostól, a felszámolást végző Mátraholding Rt. vezérigazgatójától, aki egyben a DAM Steel felszámolóbiztosa is. A villamos energiát biztosító Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt.-vel elérhető közelségbe került a megállapodás és vélhetően sikerrel járnak a megbeszélések a Mol Rt.-vel is – tette hozzá.
Ugyancsak biztató, hogy két pénzintézet, a kohászat számlavezetője, a CIB Bank Rt., valamint a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. hajlandóságot mutat a termelés finanszírozására. Ez mintegy 2-2,5 milliárd forint forgótőkét igényel.
