BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusban újraindulhat a diósgyőri kohászat

2003. április 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vélhetően május közepén újból termelni kezd a március 26. óta jogerősen felszámolás alatt álló diósgyőri kohászat, a DAM Steel Rt. A NAPI Gazdaság ez irányú értesülését megerősítette Kovács János felszámolóbiztos, a Mátraholding Rt. vezérigazgatója. Mint mondta, három kritérium együttes teljesülése esetén kezdődhet meg ismét a munka a termelést lényegében január eleje óta szüneteltető kohászati cégnél. Vissza kell szerezni a vevők bizalmát, biztosítani kell az alapanyag-ellátást és az energiaszolgáltatást, végül a gyárat műszakilag is alkalmassá kell tenni az újraindításra.
Kovács János megerősítette lapunk információját, miszerint legkevesebb 2 milliárd forintba kerül a termelés megkezdése. Elmondta: a legnagyobb hitelezőként nyilvántartott CIB Bank Rt. hajlandóságot mutat a termelés finanszírozására, és egy másik pénzintézet is kinyilvánította ebbéli szándékát.
A felszámolóbiztos még nem tudta konkrétan megmondani, hogy mennyi a DAM Steel hitelezőinek befagyott követelése, az összeget hozzávetőleg 3-4 milliárd forintra teszi. Ugyanakkor közölte: a kohászati cég korábbi olasz tulajdonosa annyira redukálta a létszámot, hogy további elbocsátásokat nem tervez.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet