Tegnaptól új főszerkesztő irányítja a szakmai munkát a Magyar Hírlapnál (MH). Szombathy Pál - aki eddig A nap témája rovatot vezette - az Indexnek nyilatkozva „vizuális forradalmat” ígér. A Magyar Hírlap megújulásával is összefüggésben van a személyi változás - erősítette meg a NAPI Gazdaságnak Czövek Hajnalka, az MH lapigazgatója. Tájékoztatása szerint várhatóan e hónap végén döntenek arról, hogy a jelenlegi szakértői tervezetek közül milyen formában változik meg az MH. A lapnál Szombathy vezetésével egy-másfél hete fogtak hozzá a layout gyökeres átalakításához, emellett szerkezeti változások is várhatók. Tömeges elbocsátás nem valószínű, de úgy tudjuk, hogy a létszámból is faragnak, illetve személycserék lesznek. Információink szerint a váltásról csütörtökön délután döntött a kiadó vezetése, az eddigi főszerkesztőnek, Kocsi Ilonának szerkesztőbizottsági elnöki posztot ajánlottak fel.
Tavaly és idén is emelkedett a mintegy két és fél évvel ezelőtt (NAPI Gazdaság, 2000. december 5., 1-5. oldal) a Ringier AG érdekeltségébe került lap példányszáma - igaz, volt honnan: tavaly a negyedik negyedévben 36 534 volt az átlagosan eladott példányszám -, de a lap veszteséget termel. A kiadó tervei szerint az új struktúrával és külsővel a Magyar Hírlap 2-3 éven belül nullszaldóssá, illetve nyereségessé válik. Korábban Michael Ringier, a Ringier AG tulajdonosa kijelentette, hogy akár hét évet is kész várni, illetve finanszírozni, hogy az MH a második számú vezető napilap legyen a magyar piacon. Czövek Hajnalka a veszteség mértékét üzleti titokra hivatkozva nem árulta el.
