Újabb másfél milliárd forinttal, 9,5 milliárd forintra emelte az OTP Jelzálogbank (OTPJ) Rt. jegyzett tőkéjét a tulajdonos OTP Bank Rt. március 19-ei hatállyal - tudatta a társaság a Magyar Tőkepiacban. Nem egészen két hónappal ezelőtt a tőkemutatók karbantartása miatt került sor az első emelésre, ekkor a tőkét 8 milliárd forintra növelték a tavaly december végi 4,9 milliárdról. A pénzigényt az indokolta, hogy a tavaly kibővült jelzálogpiacon a legnagyobb hitelkibocsátást az OTPJ érte el. Oszlányi Zsolt, a társaság elnök-vezérigazgatója korábban lapunknak elmondta, hogy a banknak ebben az évben összesen mintegy 5-6 milliárd forint tőkepótlásra lesz szüksége (NAPI Gazdaság, 2003. január 28., 1. oldal), amiből látható, hogy idén valószínűleg még további tőkeinjekciót kap a társaság. Oszlányi azt is kifejtette, hogy ha tőkeemelés lesz és nem alárendelt kölcsöntőkét kap a bank, akkor a 2003-as adózás előtti nyereség a tervek szerint elérheti a 2,7 milliárd forintot. A cél erről az oldalról teljesülni látszik. Az OTPJ már működésének első évében nyereséges volt, s a profitot a tulajdonos nem vitte ki a leánybankból, így az az eredménytartalékot növelte 470 millió forinttal. Lapunk számítása szerint a bank saját tőkéje már tízmilliárd fölött jár.
