BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét áll az ózdi finomhengermű

2003. március 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kevesebb mint háromheti termelés után tegnap ismét leállt az ózdi Finomhengermű Munkás Kft. A cég ukrán és orosz tulajdonosainak továbbra is nézeteltérései vannak a munkavállalókkal - a kollektív szerződést a mai napig nem írták alá -, költségtakarékosságra hivatkozva megvonták az étkezésijegy-hozzájárulást, és ami a legfontosabb: fogyóban az alapanyag. A társaság ebben az évben másodszor kényszerül kényszerszünet elrendelésére. Február közepén a hengerléshez szükséges buga hiánya miatt állt le a termelés, és bár ezt csak egy hétre tervezték, több mint három hét lett belőle. Március második hetében az ukrajnai Krivoj Rog egyik kohászati cégétől beszerezte a hengerléshez szükséges alapanyagot a cég, amelyet mára jószerivel teljesen feldolgoztak, az utánpótlás azonban akadozik. Információink szerint a mostani kényszerszünet elbocsátásokkal is jár, a 450 embert foglalkoztató társaság dolgozóinak csaknem tizedétől válik meg. A tervek szerint jövő héten indul újra a termelés.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet