Mégis megnyitotta pénztárcáját a miskolci önkormányzat a labdarúgás második vonalában szereplő DVTK előtt, pedig néhány héttel ezelőtt még mereven elzárkózott ettől. Orosz Lajos, Miskolc alpolgármestere lapunknak elmondta: az önkormányzat vezetése, látva a diósgyőri labdarúgás körül kialakult válságos helyzetet, illetve a csapatot üzemeltető cég ügyvezetője, Reszeli Soós István befektetőkkel folytatott tárgyalásainak kudarcait, majd az ügyvezető lemondását, azonnali program kidolgozását szorgalmazta a DVTK működésének biztosítására. A város erre az évre 40 millió forintos támogatást szavazott meg a csapatnak, hogy az megkezdhesse tavaszi bajnoki szereplését. Az alpolgármester szerint Reszeli Soós István lemondása után a DVTK Kft. tulajdonosainak olyan, gazdasági kérdésekben is jártas új ügyvezetőt kell választaniuk, aki a bajnoki szezon végéig levezényli a társaság konszolidációját, illetve biztosítani tudja a stabil működés feltételeit.
