BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetilap lett az Autópiac

Idén mintegy egymilliárd forint árbevétellel számol a Motor-Presse Budapest Lapkiadó Kft., amely mintegy 200 millió forintot költ arra, hogy Autópiac című magazinja ezentúl hetente jelenjen meg.

2003. március 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eddigi kétheti megjelenés helyett ezentúl hetente jelenik meg - bővebb tartalommal és új formában - a Motor-Presse Budapest Lapkiadó (MPBL) Kft. Autópiac című magazinja. A kiadó szerint ugyanis a korábban mintegy 30 ezer példányban elkelt magazin vevői igénylik a „naprakészebb” információkat a magyar és a külföldi autópiaci eseményekről, változásokról - mondta lapunknak Györfi Nóra, az MPBL hirdetési igazgatója. Ezt egyrészt az is alátámasztja, hogy az utóbbi öt évben Magyarországon évről évre jelentős mértékben, 15-20 százalékkal nőtt az új autók eladása, másrészt a járműgyártók gyakran állnak elő új vagy megújult modellekkel.
A heti megjelentetésre való áttérés, illetve a - főleg televíziós és óriásplakátos - reklámkampány együttes költsége 170-200 millió forint. A szerkesztőség létszáma mintegy 50 százalékkal, csaknem 30 főre nőtt. A változtatással az a cél, hogy az év végéig átlagosan 40 ezer körülire emeljék az eladott példányszámot.
A teljes egészében a stuttgarti székhelyű Motor-Presse International kiadó tulajdonában lévő MPBL tavaly mintegy 700 millió forint árbevételt ért el a kétheti Autópiac mellett az Autó Magazin, a Motor Revü, a Voilá és a Cinema havi folyóiratok kiadásával együtt. Idén csaknem egymilliárdos árbevétel elérése a cél, ám ez már tartalmazná annak a férfimagazinnak a bevételeit is, amelyet az év vége felé tervez megjelentetni az MPBL. A 28 országban mintegy 200 szaklappal jelenl évő német anyacég 365 millió euró árbevétellel zárta a tavalyi évet.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet