Folytatja ingatlanértékesítési programját a Skála-csoport. Most két veszteséges áruházát, a gyöngyösit és a szolnokit adta el a csoport - derült ki a Skála Divatáruház Rt. közleményéből. Az értékesítésből befolyó összeget a megmaradt 17 áruház korszerűsítésére kívánja fordítani a cég - mondta Karácsonyi András vezérigazgató. A vevő kiléte egyelőre titokban marad, ahogyan a tranzakció értéke is. Az eladásról szóló szerződést a Skála a múlt héten írta alá, a vevő mindkét áruházat az alkalmazottakkal, illetve a felszereléssel együtt veszi át. A szolnoki áruház március 27-ig, a gyöngyösi április 12-ig működik még Skála-színekben. A társaság azért döntött az áruházak leépítése mellett, mert a két áruház tavaly több tízmillió veszteséget hozott a csoportnak. Szolnokon 78, Gyöngyösön 67 százalékos forgalom-visszaesést tapasztaltak.
