BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra termel az ózdi hengersor

2003. március 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkezdődött a termelés tegnap az ukrán-orosz tulajdonban lévő ózdi Finomhengermű Munkás Kft.-ben, miután a cég az ukrajnai Krivoj-Rog város egyik kohászati cégétől beszerezte a hengerléshez szükséges alapanyagot. Az ózdi társaság február 17-én függesztette fel a munkát, és bár a kényszerleállást egy hétre tervezték, az több mint három hét lett. Veres András, a társaság egyik igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy kétezer tonna bugát vásároltak Ukrajnából, tonnáját 250 dollárért. Miután az alapanyag drágult, a hengerművi társaság is kénytelen volt emelni késztermékeinek árait. Számítások szerint az ukrán buga márciusban kitart. A 450 embert foglalkoztató társaság tulajdonosai már most megkezdték a tárgyalásokat lengyel kohászati cégekkel további alapanyag beszállításáról, ugyanakkor bíznak abban, hogy előbb-utóbb Diósgyőrben is megkezdődik a termelés, és akkor innen tudnák ellátni a hengersorokat.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet