Egyre kilátástalanabb a helyzet a diósgyőri kohászatban, az immár (nem jogerősen) felszámolás sorsára jutott DAM Steel Rt.-ben. A dolgozók februári bérüket a mai napig nem kapták meg. Bár a munkaügyi tárca vezetője miniszteri biztost nevezett ki a gyárhoz, Gúr Nándor - aki a MSZP országgyűlési képviselője és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Munkaügyi Tanács elnöke - egyelőre nem tudja, mi lenne a jó megoldás a helyzet rendezésére.
Mint a NAPI Gazdaságnak tegnap elmondta: elfogadta Burány Sándor szakminiszter felkérését, elsődleges feladatának tekinti az itt dolgozók foglalkoztatási helyzetének rendezését, a bíróság által várhatóan már ezen a héten kinevezendő felszámolóval a kapcsolat megteremtését és a cég további működtetésének biztosítását. Gúr Nándor éreztette: egyelőre nem tudja biztosan, hogy mi lesz a sorsa a kohászati társaságnak, ezt a felszámoló dönti el.
Lapunk értesülései szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bírósághoz beérkezett a DAM Steel Rt. olasz tulajdonosának, a Cogne-csoportnak a felszámolás iránti kérelme. A bíróság vélhetően már ezen a héten dönt a felszámolóról, amelyről többen már tudni vélik, hogy állami tulajdonú társaság lesz.
Úgy tudjuk, a DAM Steel Rt. tulajdonosa mintegy 300 hitelezőnek tartozik, összesen több mint 2 milliárd forinttal.
