BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevásárolt a Haitecbe az Inter-Computer

2003. március 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két nagy IBM-partner kötött stratégiai szövetséget úgy, hogy az Inter-Computer (IC) csoport 49 százalékos üzletrészt vásárolt a Haitec Kft.-ben. A két cég tavalyi forgalma az IBM magyarországi bevételének negyedét tette ki - derült ki az IC-csoport közleményéből. Az IC és a Haitec továbbra is az IBM eszközrendszerén alapuló megoldásokkal foglalkozik, és együttesen várhatóan a legnagyobb árbevételt érik el a kizárólagos magyarországi IBM-partnerek közül. A tranzakció célja, hogy az IBM kiemelt üzleti partnereiként eddig külön elért eredményeiket optimalizálják, illetve mindkét cég nyereségességét növeljék. A két cég szövetsége révén olyan kompetenciaközpont jött létre, amely az IBM szinte teljes portfólióját lefedi.
Az IC-csoport 1989-es megalapítása óta meghatározó helyet foglal el az IBM kiemelt partnerei között, elsősorban szerverek és tárolóeszközök értékesítésével, szervizelésével és finanszírozásával foglalkozik. Az utóbbi időben a unixos számítógépek mind jelentősebb szerepet játszanak a csoport tevékenységében. E terület specialistájának a Haitec számít, amely főként a Unix-rendszerintegráció és a magas technológiai szintet megkövetelő infrastrukturális beruházások megvalósításában számít a piac meghatározó szereplőjének.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet