Euróban számolva tavaly a Henkel Magyarország Kft. 10,9 százalékos forgalomnövekedést ért el, amiben a bel- és külföldi értékesítés erősödése egyaránt szerepet játszott. Árbevétele 206 millió euró volt, szemben a 2001-es 185,9 millióval. A növekedés forintban számolva már nem ilyen látványos, hiszen a jelenlegi árfolyamon számolva a forgalom 50,5 milliárd forint, ami alig 3 milliárddal több az előző évinél. Ettől függetlenül a tavalyi makrogazdasági trendek a jelek szerint kevésbé viselték meg a magyar leányvállalatot, amit Deák Ferenc, a cég nemrég kinevezett vezérigazgatója, illetve igazgatóságának elnöke a kapacitások növelésével, az értékesítés színvonalának emelésével és a tervszerű árfolyam-gazdálkodással magyaráz.
A cég tavaly 11,5 százalékkal, 79,9 millió euróra növelte exportját, a teljes értékesítésben a kivitel aránya meghaladta a 38 százalékot. A cég csaknem 2 milliárd forint befektetést eszközölt, jelentős részben a kapacitások bővítésére. A körösladányi gyárban 112 millió darab készterméket állítottak elő, amelynek 75 százaléka exportra került. A szolnoki mosóporgyárban 10 százalékkal bővítették a kapacitást. Vácott a ragasztógyárban 14,5 százalékkal növekedett a termelés, az export részaránya pedig 36 százalékkal, 60 százalékra növekedett.
