Úgy tűnik, az olasz Cogne-csoport a végsőkig húzza döntését a tulajdonában lévő diósgyőri kohászati társaság, a DAM Steel Rt. sorsáról. A hétfőről szerdára halasztott rendkívüli közgyűlés elnapolásáról már nem lehetett szó, ezért azt tegnap megkezdték, aztán nem sokkal később felfüggesztették. Előbb úgy tervezték, hogy még aznap folytatják, később úgy határoztak, hogy ma 10 órakor ülnek ismét asztalhoz. Kohászati szakértők szerint kétségbeesett, halogató taktikáról lehet szó: vagy elérhető közelségbe került az esetleges tőkeemelés vagy pedig a végsőkig várnak annak bejelentésével, hogy vége diósgyőri szereplésüknek.
Mindenesetre a rendkívüli közgyűlésen három napirendi pont megvitatása szerepelt. Alaptőke-emelés, az ezzel összefüggésbe hozható csődbejelentés és az alapító okirat módosítása, ami természetesen a tőkeemeléstől függ. Mindenesetre pénzt kell pumpálni a cégbe, mégpedig legalább kétmilliárd forintot ahhoz, hogy újból megkezdődhessen az acélgyártás és a hengerlés. A termelést esetlegesen finanszírozó bankok is a tőkeemeléstől tették függővé a pénz folyósítását. Amennyiben a mai közgyűlésen azt jelenti be a tulajdonos, hogy saját erőből vagy külső befektető jóvoltából sikerül a jelenleg 7 milliárd forintos alaptőke megemelése, akkor a cég a siker reményében kezdhet csődegyezségi tárgyalásokat hitelezőivel. Ellenkező esetben elkerülhetetlennek látszik a felszámolás.
