BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyartermék-kampány a Tesco áruházakban

2003. március 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium alá tartozó Agrármarketing Centrum támogatásával a Tesco áruházakban a következő két hétben kampányt indítanak a Kiváló Magyar Élelmiszer védjeggyel ellátott termékek népszerűsítésére. A 20 millió forint költségvetésű program az első, amely kifejezetten a Magyarországon gyártott magyar termékeket helyezi előtérbe. A Kiváló Magyar Élelmiszer védjeggyel ellátott áruk egy része a kampány ideje alatt olcsóbban kerül a Tesco polcaira, illetve különböző helyeken promóciókat alkalmaznak majd - mondta Paul Kennedy, a Tesco-Global Áruházak Rt. vezérigazgatója. A kampány célja, hogy a termékek vásárlása révén erősödjék a magyar gazdaság - tette hozzá Szanyi Tibor, a minisztérium politikai államtitkára.
Bár a kezdeményezés újnak számít, mégsem tekinthető újdonságnak, hiszen nemrég éppen Orbán Viktor volt miniszterelnök kérte arra támogatóit nagy port kavaró eszmefuttatásában, hogy a Magyarországon gyártott termékeket vegyék. Ezenkívül nemrég kezdődött egy félmilliárd forintos reklámkampány, amelyben több mint egy tucat, jórészt multinacionális, illetve néhány magyar nagyvállalkozás vesz részt. A kampány célja a gyártók márkáinak erősítése. A kampányok egyértelműen a magyar fogyasztók hazai termék-attitűdjét erősítik - vélik az elemzők -, mert bár a kereskedők szerint nem kell tartani az uniós csatlakozást követő „külföldi” termékdömpingtől, ám a jelek szerint nem árt felkészülni erre.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet