Hétfőről szerdára halasztották a diósgyőri DAM Steel Rt. rendkívüli közgyűlését, a gyár továbbra sem termel és egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy a felszámolás sorsára jut. Lapunk úgy tudja, hogy az elhalasztott közgyűlés napirendi pontjai között szerepelt az a tőkeemelés is, amelytől a kohászat termelésének újraindítását - esetlegesen - finanszírozó CIB Bank Rt. függővé tette korábban a pénz folyósítását. Pénzügyi és kohászati szakemberek szerint legkevesebb kétmilliárd forintra lenne szüksége a DAM Steel tulajdonosának ahhoz, hogy megkezdhesse a termelést, információink szerint azonban az olasz Cogne-csoport nem hajlik arra, hogy saját forrásból biztosítsa ezt, a külső befektetők pedig nem tolonganak. Többen arra várnak, hogy a DAM Steelt felszámolják, s az eljárás alatt vásárolják ki a cég vagyonát. Megbízható forrásból lapunk úgy értesült, hogy a február végén a CIB Bank megbízásából elárverezett 3,2 milliárd forint kikiáltási értékű DAM-vagyont vagy legalábbis annak nagy részét - félkész és késztermékeket, alap- és ötvözőanyagokat - egy borsodi cég, az Észak-Vas Acélhulladék Kft. vásárolta meg mintegy 1,5 milliárd forintért.
Mindeközben a február 17-én termelését leállító másik borsodi vaskohászati cég, az ukrán-orosz tulajdonban lévő ózdi Finomhengermű Munkás Kft. a többször módosított tervekkel ellentétben tegnap mégsem kezdte meg a termelést. A cég alapanyaghiányra hivatkozva állította le a munkát. Veres András igazgató korábban azt közölte: Ukrajnából, egy Krivoj Rog-i kohászati társaságtól rendeltek kétezer tonna bugát, tonnáját 250 dollárért. A szállítmány érkezését előbb február 24-ére, majd március 3-ára várták. Úgy tudjuk, hogy a kétezer tonnából legalább ezer már a záhonyi határállomáson van, és legkésőbb szerdán Ózdra érkezik. Ugyanakkor a kohászat vezetői azt tervezik, hogy csak akkor indítják újra a munkát, ha már a teljes mennyiség az országban lesz, még egy kényszerleállást ugyanis nem akarnak kockáztatni. Ezért legkorábban a jövő hét hétfőn indulhatnak újra az ózdi hengersorok.
