Két magyar magánszemélynek értékesítette a nagycenki Széchenyi Kastélyszálló Rt.-t a korábbi tulajdonos Hunguest Hotels Rt. Terveik között szerepel a szálló folyamatos felújítása, illetve új szolgáltató részlegek kialakítása - mondta lapunknak Bozóki Nóra, a szállót üzemeltető cég ügyvezető igazgatója. A felújítás részeként többek között wellness-centrumot szeretnének létrehozni a 40 vendég fogadására alkalmas szállóban. A teljes rekonstrukciót 3-4 éven belül kívánják befejezni.
Az épületet 1988-ban újították fel utoljára, s lehet, hogy nagyon modernnek számított, ma már azonban „finoman szólva is elavult”. A cégbírósági adatok szerint a 40 millió forint jegyzett tőkéjű Széchenyi Kastélyszálló Rt. tavaly rossz évet zárt, mintegy 37 milliós veszteséget szenvedett el. Korábban saját tőkéje 233,8 millióról 23,8 millióra, vagyis csaknem a jegyzett tőke felére csökkent. A pénzügyileg a szakadék szélére sodródott vállalkozás szakértők szerint megmenthető, s a tulajdonosok is komoly lehetőséget látnak a szálló működtetésében. Egyesek szerint a Hunguestnek nem sikerült kihasználnia az osztrák határ közelsége nyújtotta lehetőségeket, s a marketingmunka is kívánnivalót hagyott maga után.
A Kincstári Vagyoni Igazgatóság alá tartozó állami tulajdonú kastély bérleti joga tíz évre szól, a felek azonban meghosszabbíthatják.
