Úgy tűnik, a korábban a magyar élvonal vidéki fellegvárként számon tartott, ám jelenleg csak a labdarúgó-bajnokság második vonalában szereplő Diósgyőr együttese felett is megkongatták a vészharangot. A csapatot működtető DVTK Kft. azon kérelmét, hogy a miskolci önkormányzat vállaljon készfizető kezességet egy 120 millió forintos hitelfelvételéhez, a testület elutasította.
Veres László, a miskolci önkormányzat szóvivője lapunknak elmondta: a város vezetése előtt nyilvánvalóvá vált, hogy a DVTK Kft. által felvenni kívánt 120 millió forint csak a magáncég felhalmozott adósságának rendezésére elegendő. Ugyanakkor a Reszeli Soós István ügyvezető által az önkormányzathoz írásban benyújtott üzleti terv nem nyújt kellő garanciát arra, hogy a DVTK Kft. likviditási problémák nélkül tud működni a kezességvállalás tervezett három éve alatt. Veres László hozzátette, hogy Miskolc természetesen a maga eszközeivel továbbra is biztosítani kívánja a diósgyőri labdarúgás jövőjét és az önkormányzat ebben az évben is elkülönít költségvetésében erre a célra összességében 40 millió forintot. Emellett a villanyvilágítás megteremtéséhez és a stadionrekonstrukciós programhoz is hozzájárul a város.
