Tegnap óta ismét működik a német Max Aicher GmbH többségi és a szintén német Lech Stahlwerke GmbH kisebbségi tulajdonában lévő Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. - derül ki Ernst Bachnernek, az ÓAM ügyvezetőjének lapunkhoz eljuttatott közleményéből. A társaság ugyanis megállapodott az RWE-hez tartozó Lech-Elektrizitätswerke (LEW) GmbH-val arról, hogy éves villamosenergia-szükségletének felét, mintegy 200 millió kilowattórát a német áramszolgáltatótól vásárolja meg. A megállapodás pikantériája, hogy a ki nem fizetett áramszámlái miatt az ÓAM-ot január 27-én a szolgáltatásból kizáró Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. szintén az RWE érdekeltségébe tartozik. Az Émász tájékoztatása szerint egyébként az ÓAM tartozása milliárdos nagyságrendű, és mindaddig, amíg a számlát nem rendezik, nem állítják helyre a szolgáltatást.
