BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindult az ózdi kohászat

2003. február 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap óta ismét működik a német Max Aicher GmbH többségi és a szintén német Lech Stahlwerke GmbH kisebbségi tulajdonában lévő Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. - derül ki Ernst Bachnernek, az ÓAM ügyvezetőjének lapunkhoz eljuttatott közleményéből. A társaság ugyanis megállapodott az RWE-hez tartozó Lech-Elektrizitätswerke (LEW) GmbH-val arról, hogy éves villamosenergia-szükségletének felét, mintegy 200 millió kilowattórát a német áramszolgáltatótól vásárolja meg. A megállapodás pikantériája, hogy a ki nem fizetett áramszámlái miatt az ÓAM-ot január 27-én a szolgáltatásból kizáró Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. szintén az RWE érdekeltségébe tartozik. Az Émász tájékoztatása szerint egyébként az ÓAM tartozása milliárdos nagyságrendű, és mindaddig, amíg a számlát nem rendezik, nem állítják helyre a szolgáltatást.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet