Illésy Sándor
Teljes a káosz a diósgyőri kohászat, a DAM Steel Rt. háza táján. Miskolc polgármestere, Káli Sándor csütörtökön három napos kvázi ultimátumot intézett a tulajdonoshoz: fedjék fel kártyáikat, nyilvánítsák ki, mi a tényleges szándékuk a céggel.
Azt hovatovább mindenki biztosra veszi, hogy elkerülhetetlen a DAM-krach. A polgármester azzal érvelt, hogy a kemény mínuszok miatt veszélybe kerülhet a technológiai berendezések újraindítása. Ezt a lapunk által megkérdezett szakemberek „butaságnak" tartják. Ugyanakkor a gyár elektrokemencés acélgyártásához nélkülözhetetlen oxigénellátást biztosító oxigéngyár leállítása megkezdődött, ez a folyamat, illetve az újraindítás heteket vesz igénybe. A villamos energiát biztosító Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. is kilátásba helyezte, hogy korlátozza az áramszolgáltatást.
