Szó sincs arról, hogy újraindította volna az acélgyártást az olasz Cogne-csoport tulajdonában lévő DAM Steel Rt. - tudta meg a NAPI Gazdaság. A több mint egy hónapja tartó kényszerszünet után még most sem üzemelték be a kohászati társaság elektrokemencéjét és egyelőre nem is tudni, mikor lobban fel újra a tűz Diósgyőrben. Mindeközben tovább tart a vita a miskolci önkormányzat és a DAM Steel között a cég pénzügyi-gazdasági helyzetének átvilágításáról. A kohászat továbbra sem tartja elfogadhatónak az önkormányzat által ezzel a feladattal megbízott Mátraholding Rt.-t, mondván, ennek a társaságnak szoros kapcsolata van azzal a Cash & Limes Rt.-vel, amelytől a Cogne megvásárolta a diósgyőri cég működő vagyontárgyait és amellyel a mai napig perben áll. Ugyanakkor Káli Sándor miskolci polgármester azt hangoztatja: az olaszok ezzel csak az időt akarják húzni, és amennyiben valóban komolyak a szándékaik a kohászat megmentésére, minden további nélkül beengedhetnék a gyárba a Mátraholding embereit.
A lapunk birtokába jutott dokumentum szerint Monica Pirovano, a DAM Steel igazgatóságának elnöke arról tájékoztatta Kovács Jánost, a Mátraholding vezérigazgatóját, hogy munkájuk akkor kezdődhet meg, ha a gazdasági tárcától erről hivatalos értesítést kapnak. Ez még nem érkezett meg Diósgyőrbe. Bár az acélgyártás megkezdésének időpontja még nem ismert, némiképp bizakodásra adhat okot, hogy a DAM Steel nemesacél-hengerművének egyik sora megkezdte a korábban gyártott félkész termékek hengerlését. Szakemberek szerint ez azt is jelentheti, hogy az olaszok mentik a még menthetőt, és azt is, hogy elérhető közelségbe került az acélgyártás újraindítása.
