BUX 138993.51 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra sem született döntés a DAM Steel Rt. jövőjéről

A NAPI Gazdaság értesülései szerint várhatóan ma eldől, hogy mikor indítja újra termelését a diósgyőri kohászat, a DAM Steel Rt. Lapunk úgy tudja, hogy a kohászati cég e heti rendkívüli közgyűlésén erről már döntés született, ahol szóba került egy esetleges öncsőd bejelentése is. Információnkat Székely Árpád, a társaság igazgatóságának tagja nem cáfolta, bár meg sem erősítette.

2003. január 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Úgy tűnik, hogy teljes az információs káosz a diósgyőri kohászat háza táján. Miközben a cég tulajdonosai és Miskolc vezetői arról beszélnek, hogy a kormány elé kerül a kohászati társaság helyzete, addig a gazdasági tárca illetékesei szerint erről szó sincs. (Lapunk azonban úgy értesült, hogy a gazdasági tárca már megfogalmazott egy előterjesztést a DAM Steel Rt. helyzetének rendezési lehetőségeiről, mi több, tegnap Káli Sándor, Miskolc polgármestere a sajtótájékoztatóján már azt mondta, hogy elérhető közelségbe került a kohászat termelésének újraindítása.)
A tegnapi sajtótájékoztatón nyilvánosságra hozták - Káli Sándor a Cogne Acciai Speciali Srl. képviselőjére, Eugenio Marzoratira hivatkozott -, hogy a DAM tényleges vesztesége tavaly meghaladta a 3,6 milliárd forintot. Ez idáig valamivel több mint 2 milliárd forintos veszteségről beszéltek Diósgyőrött.
Az olaszok különben az elmúlt év végén jelezték, hogy fogytán a türelmük (NAPI Gazdaság, 2002. december 27., 1-4. oldal) és azt is fontolgatják, hogy kivonulnak Diósgyőrből. A Cogne csoportnak elsősorban az fájt, hogy nem tudtak megegyezni a kohászati társaság elektromos acélgyártó kemencéjét villamos energiával ellátó Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt.-vel az áram áráról. A DAM Steel ebben az évben nem kezdte meg termelését, az olaszok kvázi ultimátumot intéztek az energiaszolgáltató Émásznak, és közvetve a magyar kormánynak is.
Az Émász ugyan többször jelezte, hogy érdeke a megegyezés a DAM Steellel, sőt - értesüléseink szerint - a korábban Émászhoz került trafóház vételáráról is megállapodtak, de egyezség mégsem született, annak ellenére, hogy a felek között a gazdasági tárca is közvetített. A fentiekkel együtt Székely Árpád lapunknak úgy fogalmazott, hogy pénteken délután négy óráig eldől a DAM Steel sorsa.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet