BUX 138984.19 0,99 %
OTP 44640 1,5 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadul a ballaszttól a Digép tulajdonosa

A Digép-csoport tulajdonosa, a TFK Projekt Kft. előrehaladott tárgyalásokat folytat a melegüzemi divízió eladásáról - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ezzel egy tavaly jelentős veszteséggel működő üzletágtól szabadulna meg a társaság, amelynek egy másik érdekeltsége, a Diósgyőri Ipari Park Kft. nemrég csődöt jelentett.

2003. január 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem sikerült nyereségessé tennie tavaly a Diósgyőri Gépgyár (Digép) vállalatcsoport cégeit a tulajdonosnak, a hét magánszemély és két társaság által jegyzett TFK Projekt Kft.-nek. A csoport három cége közül a Diósgyőri Ipari Park (DIP) Kft. a múlt év októberében csődöt jelentett, mivel az elavult infrastruktúra miatt gazdaságtalanná vált ipari park működtetéséhez a termelő cégektől, elsősorban a hidegüzemi tevékenységet végző Digép Hungary (DH) Kft.-től kellett elvonni a forrásokat. Mint Ács András, a TFK egyik tulajdonosa, a cégcsoport ügyvezetője lapunknak elmondta, március közepéig kaptak haladékot a hitelezőktől a DIP helyzetének rendezésére. A cég adóssága több száz millió forint, s Ács szerint az lenne a megoldás, ha a hitelezők a pénzük fejében tulajdonhoz jutnának a DIP-ben.
A két másik Digép-cég közül kétségtelenül a DH van kedvezőbb helyzetben. A vasúti kerékpárokat, lemezollókat, élhajlítókat, kábel- és szerszámgépeket gyártó társaság tavaly minimális veszteség mellett 1,1 milliárd forintos árbevételt ért el. Ács szerint lehetett volna nagyobb is a forgalom, illetve csekély nyereséget is termelhettek volna, ám egyik bank sem vállalta, hogy megfinanszírozza a termelést, így egész évben likviditási gondokkal küzdöttek. Az úgynevezett melegüzem, a Diósgyőri Gépgyár Kovács- és Sajtolóüzem Kft. helyzete sokkal rosszabb. A cég tavaly 400 milliós árbevétel mellett 100 millió forintos veszteséget könyvelt el. Értesülésünk szerint a teherautógyáraknak kovácsolt alkatrészeket, csőkarimákat gyártó üzem kovácsolóberendezéseinek eladásáról előrehaladott tárgyalásokat folytat a tulajdonos. Az üzletet várhatóan még az első negyedévben nyélbe ütik. A ballaszttól így megszabaduló DH termelését - Ács szerint - már az idén nyereségessé lehet tenni. A társaságnak már most több mint 700 millió forintos rendelésállománya van, a 2003-as üzleti tervében pedig 1,8 milliárd forintos bevétel szerepel.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet