BUX 138984.19 0,99 %
OTP 44640 1,5 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hollóházán is elbocsátanak

2003. január 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős létszámleépítésre készül a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. többségi tulajdonában lévő Hollóházi Porcelángyár Rt. A NAPI Gazdaság információi szerint a félezer embert foglalkoztató cég dolgozóinak ötödétől válik meg. Az elbocsátásokat - amelyekről tudomásunk szerint a területileg illetékes sátoraljaújhelyi munkaügyi kirendeltség hivatalosan még nem tud - a gazdasági körülmények kedvezőtlen alakulásával magyarázzák a vállalat vezetői. Úgy tudjuk, hogy a forint erősödése, valamint a legnagyobb exportpiacnak számító németországi megrendelések csökkenése áll a döntés mögött. Ugyanakkor a belföldi kereslet visszaesése is számottevő. A társaság az elmúlt évet 1,27 milliárd forint árbevétel mellett mintegy 50 millió forint veszteséggel zárta, miközben 2001-ben még 41 millió forint nyeresége volt. Idén 1,3 milliárd forint forgalomra és 25 millió forint mérleg szerinti nyereségre számít a hollóházi gyár - mondta a NAPI Gazdaságnak Mahalek István vezérigazgató.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet