Lapunk értesülése szerint az elmúlt hétvégén közeledtek az álláspontok az olasz Cogne-csoport tulajdonában lévő diósgyőri DAM Steel Rt. és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. között. Úgy tudjuk, hogy az Émász bizonyos feltételekkel hajlandó eladni a két cég között a vita tárgyát képező, 120 kilovoltos villamos alállomást. Székely Árpád, a kohászati társaság igazgatóságának tagja megerősítette információnkat, ám - mint mondta - csak e hét közepén dől el, hogy az Émász elfogadja-e a DAM Steel nyolcpontos, ám Székely által nem részletezett javaslatát.
Értesülésünk szerint a cég részletekben fizetné ki annak a trafónak az árát, amely még az olaszok színre lépése előtt tartozás fejében került az áramszolgáltató tulajdonába. Ugyanakkor az Émász továbbra sem hajlandó különbséget tenni nagyfogyasztói között, így a termelését ez évben még meg sem kezdő kohászat továbbra is a törvényileg megállapított hatósági áron kapná a villamos energiát. Ugyanakkor az is biztosnak tűnik, hogy az áramszolgáltató hajlandó bizonyos kompromisszumra, hiszen a DAM negyedik legnagyobb fogyasztója, árbevételének és nyereségének meghatározó része a kohászattól származik. A Magyar Energia Hivatal egyébként hamarosan - várhatóan még ezen a héten - újra áttekinti a két cég közötti áramárvitát, a gazdasági tárca ugyanis az elmúlt héten erre kérte a szakhatóságot.
I. S.
