BUX 138984.19 0,99 %
OTP 44640 1,5 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jogszerűen jár el az Émász

2003. január 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre senki nem tudja megmondani, mikor kezdi újra termelését és egyáltalán újra kezdi-e az olasz Cogne-csoport tulajdonában lévő diósgyőri DAM Steel Rt. A cég az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt.-vel továbbra is tárgyal annak a 120 kilovoltos villamos alállomásnak megvételéről, amely árammal látja el a kohászati társaság acélkemencéjét. Eközben a Magyar Energia Hivatal (MEH) jogszerűnek ítélte az Émász eljárását. Kaderják Péter, a MEH elnöke az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában kifejtette: az Émász a törvényekben megfelelő módon és áron adta és adja az áramot a DAM Steelnek. Erre a megállapításra azután jutott a MEH, hogy a Dam Steel felkérte, vizsgálja meg: az Émász megfelelő módon és tarifaáron adja-e neki az áramot.
A MEH közleménye szerint a Dam Steel annak a felvetésének a vizsgálatára is felkérte az energiahivatalt, hogy az Émász, visszaélve erőfölényével, hátrányosan különbözteti meg a diósgyőri vasműt az ózdi acélművekkel szemben. A hivatal megvizsgálta ezt a kérdéskört is és nem talált olyan bizonyítékot, ami a felvetést alátámasztotta volna. Székely Árpád, a DAM Steel igazgatóságának tagja ezzel kapcsolatban elmondta: tudomása szerint az energiahivatal semmiféle érdemi vizsgálatot nem indított ebben az ügyben. Ezt bizonyítja Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter levele is, amely az ügyben új eljárás lefolytatására kötelezte a MEH-et.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet