BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végelszámolással szűnik meg a Defend

A Defend végelszámolásáról döntöttek a cég szombati taggyűlésén a társaság többségi tulajdonosai. Az állami tulajdonosok a biztonsági céget kivezetnék a piacról, a tevékenységek közül legelőször a pénzszállítás átvételéről folytatnak tárgyalásokat. A Defend kisebbségi tulajdonosa, Csintalan Sándor szerint törvénytelen a szombati határozat.

2002. december 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A többségi állami tulajdonosok, így a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. és a Magyar Posta Rt. döntése értelmében végelszámolással megszűnik a Defend Kft. - derült ki a szombati megismételt taggyűlésen. A december 3-i taggyűlést az MFB kezdeményezésére a „kialakult helyzetből származó jogi bizonytalanság kiküszöbölése” érdekében hívták össze ismét. A kisebbségi tulajdonos, a Csintalan Sándor tulajdonában lévő V.I.B. Kft. ugyanis eljárásjogi kifogással élt, a volt MSZP-s politikus szerint a taggyűlés a meghívó kézbesítésétől számított 14. napon zajlott le a törvényes 15. nap helyett.
A 60 százalékos tulajdonos MFB szóvivője, László Boglár szerint a jogutód nélkül megszűnő vagyonvédelmi céget kivezetik a piacról, a tevékenységek közül legelőször a pénzszállítás átvételéről folytatnak tárgyalásokat. A két állami tulajdonos azt szeretné, ha a Defend 2500 dolgozójának kétharmad részét adó munkavállalókat biztonsági cégek átvennék, ezzel összefüggésben egyébként több piaci szereplő is szándéknyilatkozat megfogalmazására készül. Csintalan ugyanakkor azt jelezte, hogy feltehetően bírósághoz fordul a taggyűlés törvénytelenségei okán, mivel szombaton egyetlen olyan mozzanat nem történt, amelynek során a többségi tulajdonosok ne követtek volna el jogszabálysértést. A volt politikus szerint a többségi tulajdonosok egyetlen célja, hogy valakinek minél előbb átjátsszák a biztonsági piacot.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet