BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliós GVH-bírság a KábelTV-nek

2002. december 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GVH versenytanácsa keddi tárgyalásán gazdasági erőfölénnyel való visszaélés miatt hatmillió forint bírságot szabott ki a KábelTV Kábeltelevíziós Szolgáltató Kft.-re és a céget eltiltotta általános szerződési feltételeinek további alkalmazásától. A GVH az eljárás során megállapította, hogy a KábelTV számított és tényleges nettó díjai között jelentős eltérés van, továbbá a vállalkozás díjait az indokolt költségek növekedéséhez képest lényegesen nagyobb mértékben emelte 2002-ben. Figyelembe véve azt is, hogy a tatai és különösen a mosonmagyaróvári hálózat 2001-ben is nyereséges volt, a cég magatartása megvalósította a gazdasági erőfölénnyel való visszaélést - mutatott rá a GVH.
Drávucz Péter

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet