BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GVH 35 millióra bírságolta a UPC-t

2002. december 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa 35 millió forintra bírságolta meg a UPC Magyarország Kft.-t. A GVH indoklása szerint az UPC visszaélt gazdasági erőfölényével amikor elzárkózott az üzleti kapcsolat folytatásától a TVNet számítástechnikai internetszolgáltatóval. A versenytársak ellen irányuló, korlátozó erőfölénnyel való visszaélést a GVH a piaci verseny veszélyeztetése miatt súlyos jogsértésnek ítélte, ezért szabták ki ezt a magasnak számító bírságot.
(NAPI)

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet