Mintegy félmilliárd forintos beruházással elkészült Csornán az az új gázmotoros erőmű, amelyet nemrég adott át az Észak-dunántúli Áramszolgáltató (Édász) Rt. és az Észak-dunántúli Gázszolgáltató Rt. közös társasága, a Csornai Kogenerációs Erőmű (CsKE) Kft. Az 1,9 megawatt villamos és 2,1 megawatt hőteljesítményű berendezés kiépítésére a CsKE ez év áprilisában nyerte el a megbízást. A fejlesztés keretében a városi fűtőmű két kazánját is korszerűsítették, illetve közel egy kilométeres gázvezetéket építettek ki. Az erőművet 15 évig üzemeltető társaság által termelt villamos energiát az Édász vásárolja meg, míg a hőt az önkormányzati tulajdonban lévő Csornai Hőszolgáltató Kft.-nek értékesítik. A beruházás a tervek szerint hét év alatt térül meg.
B. A.
