BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázmotoros erőművet adtak át Csornán

2002. december 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy félmilliárd forintos beruházással elkészült Csornán az az új gázmotoros erőmű, amelyet nemrég adott át az Észak-dunántúli Áramszolgáltató (Édász) Rt. és az Észak-dunántúli Gázszolgáltató Rt. közös társasága, a Csornai Kogenerációs Erőmű (CsKE) Kft. Az 1,9 megawatt villamos és 2,1 megawatt hőteljesítményű berendezés kiépítésére a CsKE ez év áprilisában nyerte el a megbízást. A fejlesztés keretében a városi fűtőmű két kazánját is korszerűsítették, illetve közel egy kilométeres gázvezetéket építettek ki. Az erőművet 15 évig üzemeltető társaság által termelt villamos energiát az Édász vásárolja meg, míg a hőt az önkormányzati tulajdonban lévő Csornai Hőszolgáltató Kft.-nek értékesítik. A beruházás a tervek szerint hét év alatt térül meg.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet