Tulajdonosi döntéssel, közgyűlés összehívása nélkül felmentették beosztásából Üszögh Lajost, az Észak-magyarországi Regionális Vízművek (ÉRV) Rt. vezérigazgatóját. Az érintett megerősítette információnkat, a tulajdonos Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium döntését azonban nem kommentálta. Tény, hogy a három északkelet-magyarországi megye - Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Heves - mintegy 600 ezer fogyasztóját közvetve, illetve közvetlenül vízzel ellátó kazincbarcikai székhelyű cég az elmúlt években eredményesen működött, árbevétele tavaly mintegy hárommilliárd forint volt. Idén a vállalat az elmúlt évihez hasonló forgalommal és eredménnyel számol. Üszögh helyére - aki egyébként fideszes önkormányzati képviselő Miskolcon - Kovács Zsoltot, a társaság stratégiai ügyekért felelős vezetőjét megbízott vezérigazgatónak nevezték ki.
I. S.
