BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a Benteler új móri gyára

Tegnap avatta fel új móri üzemét az autókban használt csővezetékek gyártásával foglalkozó Benteler Kft. A cég az idén 7,5 millió eurós árbevétellel számol, amit jövőre 30 százalékkal kíván növelni.

2002. november 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkészült a Benteler Autótechnika Kft. új gyártócsarnoka Móron. A háromezer négyzetméter alapterületű üzemet 700 millió forintból építette fel a társaság - mondta lapunknak Pálma József ügyvezető igazgató. A különböző autóipari csöveket gyártó cég jelenleg 150 embert foglalkoztat, s jövőre további 10-20 dolgozóval kívánják növelni a létszámot. A Benteler 7,5 millió eurós árbevétel mellett nyereséggel kívánja zárni az évet, s az ügyvezető elmondása szerint jövőre legalább 30 százalékos árbevétel-növekedést kívánnak elérni.
A 2000. június közepén alakult, akkor még Imag-Ikarus-Benteler vegyesvállalat teljes egészében exportra, illetve vámszabad területen keresztül hazai cégek számára szállít. Tavaly - amikor a Rába lett az Imag tulajdonosa - a német Benteler Automobiltechnik GmbH kivásárolta az Imag-Ikarust, így az anyacég jelenleg 100 százalékos tulajdonosa a társaságnak. Pálma elmondása szerint a társaságnak nincs szabad kapacitása, ezért folyamatosan bővíti, illetve megújítja nemcsak a gyártókapacitását, hanem a technológiáját is. Ezért vásárolt a cég egy új, korszerű berendezést is 200-250 ezer euróért, melyet várhatóan a jövő év elején állítanak üzembe.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet