BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távolabbi bővítések

2002. november 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két borsodi multinacionális vállalat is megkereste a napokban az IBM-et, hogy átvenne több száz embert a cég székesfehérvári üzeméből elbocsátottak közül - tudta meg a NAPI Gazdaság. A Jabil Circuit Kft. tiszaújvárosi és a Shinwa Magyarország Kft. miskolci üzeme összesen több mint ezer fő felvételére készül.

Lapunk értesülése szerint jelentős, elsősorban technológiai fejlesztések kezdődtek meg az amerikai Jabil Circuit Inc. első kelet-közép-európai, tiszaújvárosi gyárában, illetve a japán Shinwa konszern miskolci üzemében. A beruházások kapcsán több száz ember felvételét tervezi mindkét cég. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Munkaügyi Központ munkatársa, Szabóné Bikki Ágnes megerősítette információnkat, s elmondta, hogy tudomása szerint a Jabil 750-800, a Shinwa pedig 250-300 dolgozó felvételével számol a közeljövőben.
A két társaság egyaránt felvette a kapcsolatot az IBM-mel, mert a székesfehérvári üzemből elbocsátottak közül többeket is alkalmazna. Azt egyelőre nem tudni, hogy a munkástoborzás mennyire lesz sikeres, mindenesetre a két cég újsághirdetések útján is keres embereket, a Shinwa pedig számít azokra, akiket korábban elbocsátott, illetve közülük többeket már vissza is vett.
Vitvera László, a Jabil Circuit Gyártó Kft. ügyvezetője lapunknak elmondta, hogy a mostani (mintegy 500 fős) létszám megduplázását tervezik, a cég terveiről azonban nem kívánt nyilatkozni. A NAPI Gazdaság viszont úgy tudja, hogy a Jabil új gyártósorokat állít be a tiszaújvárosi gyárba, ahol elektronikai készülékeket és nyomtatott áramkörű részegységeket gyártanak. A Jabil egyébként összesen 80 millió dollárt szánt az itteni üzemre, amiből korábban 35 millió dollárt költött el. Vélhetően most a fennmaradó részt fordítják a további beruházásokra. Vitvera csupán annyit kívánt elárulni, hogy a technológiai fejlesztések már megkezdődtek, s a jövő évtől látványos eredményjavulást vár tőlük az anyavállalat.
A Shinwa miskolci gyára árbevételének 50 százalékos növekedésére számít jövőre, ez mintegy 25 millió dollár lehet - mondta lapunknak Szabó Tamás, a Shinwa Magyarország Kft. cégvezető-igazgatója. A társaság egyébként röviddel a két évvel ezelőtti gyáravatást követően 850 alkalmazottjának csaknem felétől vált meg, miután a japán konszern Miskolcról Kínába telepítette a leginkább kézimunka-igényes termék, a kazettás magnó mechanikai összeszerelését. Most új, autóipari-elektronikai termékek gyártását honosítják meg a miskolci üzemben, ami vélhetően hosszú távú megrendeléseket jelenthet, ezért szükséges a létszám növelése a korábbi szintre - tette hozzá Szabó.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet