BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg Kriminálexpót

Tizenegyedik alkalommal, november 4-6. között rendezik meg a Kriminálexpó nemzetközi biztonsági, bűnmegelőzési, bűnüldözési, informatikai és katasztrófavédelmi szakkiállítást és konferenciát, ezúttal a Budapest Kongresszusi Központban. A rendező szervezetek vezetői a ma nyitó kiállítás alkalmából nyilatkoztak lapunknak.

2002. november 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ügyészek Országos Egyesületének alelnöke, Venczl László a „hőskorral” kapcsolatban elmondta: 1990-ben, a hazai bűnözés visszaszorítása érdekében más téren is jelentős erőfeszítéseket tevő ügyészek indították el a Kriminálexpót. Az első időszakban a rendszerváltást követő, érezhetően megváltozott bűnözéssel és az ellene való védekezéssel kapcsolatos információk megszerzése volt a szakemberek célja. A bűnüldözés és bűnmegelőzés modernizálásának szükségességét képviselő központi szervek is teljes mellszélességgel kiálltak a rendezvény mellett. Nem véletlen: a fővédnökök közé tartozik a köztársasági elnök, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a legfőbb ügyész, a kancelláriaminiszter, a belügy- és az igazságügy-miniszter, a nemzeti kulturális örökség minisztere, illetve - többek között - a honvédség vezérkari főnöke, az országos rendőrfőkapitány, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka és Budapest főpolgármestere.
Az idei, tizenegyedik rendezvényre 15 országból 45 külföldi kiállítót várnak. Az Európai Unió felé rohamléptekkel közeledő ország nem titkolt célja a Kriminálexpó nemzetközi jellegének fenntartása, az ennek köszönhető nemzetközi információcsere változatlan szabad áramlásának biztosítása. E céltól indíttatva kezdeményezte az Ügyészek Országos Egyesülete a Nemzetközi Ügyészi Egyesület (www.iap.nl.com) létrehozását is. A jövőben várhatóan az eddiginél is nagyobb figyelmet szentelnek a szakemberek a vámügyi igazgatás, a határrendészet, valamint a belügyi és igazságügyi együttműködés fejezeteinek - mutatott rá Venczl.
Farkas György, a BMK igazgatója rámutatott: a közalapítvány Kriminálexpón való megjelenésének célja, hogy a résztvevők megismerjék a közalapítványi tevékenységet, pályázati rendszerét és az erőszakos bűncselekmények áldozatainak kárenyhítésében végzett munkáját. A BMK-t közel egy éve hozta létre a kormány, egymilliárd forint vagyonnal rendelkezik, ebből mintegy 300-400 millió a pályáztatható. A közalapítvány támogatja például a katasztrófa- és a tanyavédelmi programot, az áldozatok védelmét, de olyan civil, öntevékeny szervezeteket is, mint a polgárőrségek és a „Szomszédok egymásért” mozgalmat. A Kriminálexpó hatását nehéz számokban mérni, ám annyi bizonyos, hogy a bűnmegelőzés népszerűsítésével is jelentős összeget lehet megtakarítani a társadalomnak. A közalapítvány 200 milliós pályázati támogatásban részesített több polgárőr- és katasztrófavédelmi civil szervezetet, és folyamatban van egy hasonló, bűnmegelőzési célú pályázat, amelyet összesen 100 millió forint értékben támogatnak.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet